დააჭირეთ აქ და დაატვალიერეთ ჩემი პორტფოლიო
ინტელის ბლოგი
пятница, 20 мая 2016 г.
воскресенье, 15 мая 2016 г.
пятница, 13 мая 2016 г.
понедельник, 26 августа 2013 г.
გაკვეთილის თემა
|
საფრანგეთის რესპუბლიკა
|
კლასი
|
მე-11
|
გაკვეთილის მიზანი
|
საფრანგეთის ბუნებრივი პირობების, მოსახლეობის, მეურნეობის შესწავლა.
საფრანგეთის ადგილის განსაზღვრა მსოფლიოს ქვეყნებს შორის.
|
გაკვეთილის მსვლელობა
|
ტექსტზე მუშაობა 10 წთ. თვალსაჩინოებაზე მუშაობა.-15წთ
მასწავლებელი ატარებს გეოგრაფიულ
კარნახს: მოსწავლეებმა ევროპის კონტურულ რუკაზე უნდა აღნიშნონ მასწავლებლის მიერ
ნაკარნახევი გეოგრაფიული ობიექტები ციფრებით
მაგ:1-მდ- ლუარა, 2-ალპების მთები, 3-ბისკაის უბე, 4-კორსიკა, ასევე მეზობელი ქვეყნები:5-ბელგია,
6-შვეიცარია 20წთ.
|
სასწავლო მასალა
|
სახელმძღვანელო, ევროპის პოლიტიკური რუკა, ევროპის კონტურული რუკა.
|
შეფასება
|
მოსწავლეებს ეძლევათ ინდივიდუალური სამუშაო- შეავსონ სქემა: ვიცოდი,
ვისწავლე, რა მინდა ვიცოდე.
|
კრიტერიუმი
|
1-4
|
5-6
|
7-8
|
9-10
|
|
საფრანგეთის ბუნებრივი პირობები,მეურნეობის შესწავლა.
|
მოსწავლეს არ შეუძლია გაცნობილი საკითხების ურთიერთდაკავშირება არ იყენებს
რუკას, უჭირს აღქმა და ვერ პასუხობს კითხვებს.
|
მიღებულ ცოდნას ნაწილობრივ აკავშირებს კონკრეტულ საკითხებთან, რუკას
იყენებს იშვიათად, აღიქვამს ნაწილობრივ და
ნაწილობრივ პასუხობს კითხვებს.
|
მიღებულ ცოდნას ადვილად აკავშირებს კონკრეტულ საკითხებთან, იყენებს რუკას,
ახალ ინფორმაციას აღიქვამს კარგად. იმახსოვრებს მნიშვნელოვან ნაწილს, პასუხობს კითხვებზე,
თუმცა უჭირს ანალიზის გაკეთება.
|
კონკრეტულ საკითხს კარგად აცნობიერებს,უდგება შემოქმედებითად,რუკას იყენებს
აქტიურად.ახალ ინფორმაციას აღიქვამს სრულყოფილად,
თავისუფლად პასუხობს კითხვებზე, შეუძლია
დასკვნის გამოტანა
|
Подписаться на:
Сообщения (Atom)